Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak on arvamusel, et Tallinna laste ja noorte sport vajab lisaraha selleks, et sportimine teha kättesaadavaks võimalikult paljudele väikestele Tallinna spordisõpradele. Selleks tuleb tõsta spordiorganisatsioonidele makstavat pearaha, mitte teha munitsipaalspordikool.
„Nagu ikka on ka seekord Tallinna linn talitanud põhimõtte järgi tehtud- mõeldud,“ iseloomustab Pillak linnavalitsuse otsust teha munitsipaalspordikool.
„Kui linnavalitsuse siiras soov on toetada senisest enam laste ja noorte sportimisvõimalusi, siis praegu valitud tee ei ole minu meelest parim, mis viiks eesmärgini. Linna loodavad eelistingimused puudutavad ca 30 000-st noorest spordisõbrast vaid 3500. Teisisõnu soodsamad võimalused luuakse vaid 11% lastele ja noortele,“ selgitas Pillak.
Volikogu liige leiab, et kui linnavalitsus tahaks toetada senisest enam laste ja noorte sportimist, nagu väidetakse, siis Tallinna 2014. aasta lisaeelarvesse planeeritaks vahendid spordiklubidele makstava pearaha tõusuks.
„Tallinnas on olemas toimiv spordisüsteem, millega on kaetud suurem osa populaarsetest spordialadest. Probleemiks on pigem lapsevanemate võimalused kohatasu maksmisel,“ rääkis Pillak. „Linnavalitsuse eesmärk peab olema parimate ja soodsamate sportimisvõimaluste loomine maksimaalsele hulgale lastele ja noortele, mitte vaid 3500. Selle eesmärgi täidaks ära pearaha tõstmine seniselt 165 eurolt 200 eurole,“ lisas ta.
Homme volikogus arutlusele tuleva Tallinna munitsipaalspordikooli eelnõu kohta ütleb Pillak, et tegu on kiirustades tehtud otsusega, mida ei ole spordivaldkonnaga läbi arutatud.
„Minu soovitus on see eelnõu homme volikogu päevakorrast välja võtta ning enne, kui ummisjalu tormata süsteemi muutma, küsida ka Tallinna spordiklubide arvamust. Praegu seda tehtud ei ole,“ ütles Pillak.
„Olen pöördunud kõigi Tallinnas tegutsevate spordiklubide poole, et teada saada, mida arvavad need inimesed, kes laste ja noorte spordiga igapäevaselt tegelevad ning ma ei saa öelda, et valdkonna poolt oleks palav toetus plaanitavale munitsipaalspordikoolile. Pigem on neil hulgaliselt küsimusi, kõhklusi ja hirme, mis vajavad idee autoritelt vastuseid.“