Reedel, 25. aprillil toimus Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni maakonnavisiit Tartumaale, millest võttis osa 24 parlamendisaadikut.
Väljasõidu käigus külastati Elva, Puhja, Ülenurme, Rõngu kui ka Vara, Alatskivi, Peipsiääre ja Kallaste omavalitsusi, sealseid suuremaid ettevõtteid, kohalikke kultuuri- ja haridusasutusi. Samuti rääkisid parlamendisaadikud mitmel pool vestlusringides kohalike elanikega, kuulates tagasisidet päevapoliitika kohta ning olulist teavet, rõõme ja muresid Tartumaa eri paikade kohapealsest elust.
Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse sõnul on igakuised külaskäigud maakondadesse juba vana traditsioon ning kahe aasta jooksul on plaanis ära käia vähemalt korra kõikides Eesti maakondades. “Soovime, et reformierakondlastest parlamendisaadikutel oleks vahetu ülevaade sellest, mis Eesti valdades ja linnades toimub ja maakondade külastamine on parimaks võimaluseks asjadega kurssi saada,” ütles Pentus. “Tartumaal ollakse mitmes kohas näiteks väga mures eurorahade toppamise pärast. KOIT kavas ettenähtud miljonid kroonid ootavad juba mõnda aega kasutuselevõtmist ja selle aeglase tempoga pole rahul ei tartumaalased ega Reformierakonna fraktsioon. Ilmselt kutsume lähemal ajal regionaalministri ka oma fraktsiooni ette, et täpsemalt küsida, mille taga KOIT kava rakendamine seisab.”
Jõgeva- ja Tartumaalt parlamenti valitud saadik Igor Gräzin märkis, et Riigikogu liikmete visiit on heaks võimaluseks tutvustada maakonna olulisemaid arenguid ja tulevikuplaane. “Kindlasti on Tartumaa näol tegemist Eesti ühe suurima arengupotentsiaaliga maakonnaga ning selle potentsiaali realiseerimisel on Reformierakonnal oma osa,” lausus Gräzin.
Gräzinil oli visiidi käigus heameel tõdeda, et Tartumaast kui klassikalisest ja mahajäänud põllumajanduspiirkonnast on saanud hariduskeskus ja kõrgtehnoloogia taimelavaks. „Näiteks võib Tartumaalt teistele eeskujuks tuua väga heas korras ja hästi funktsioneerivaid koole ning lasteaedu, millest pikka aega sealkandis puudust on tuntud. Märkimisväärne on ka piirkonnas arenev suurettevõtlus, mille heaks näiteks AS Enics Eesti.”
„Mõnes Tartumaa piirkonnas on küll veel probleeme teistest aeglasema arenguga ja täna puudub selge tulevikkuvaatav visioon. Arengu võti on omavalitsuste aktiivsus ja kohalike inimeste nõudlikkus volikogusse valitute suhtes,” sõnas Reformierakonna Tartumaa arendusjuht Terje Trei.