Miks ma kandideerin Riigikogu valimistel? Sest ma soovin, et Eesti oleks kindlates kätes ja mu pere võiks end siin turvaliselt tunda.

  • Meie riik peab olema kaitstud välisvaenlase eest, see on kõige tähtsam. Aga väga tähtis on ka riigi sisemine kindlustunne. Peame panustama kriisivalmidusse kõigis valdkondades.
  • Meil peab olema arukust arendada energeetikat nii, et Eestimaa kodud oleksid alati valged ja soojad. Meil on veelgi paremini võimalik tagada enda energiajulgeolekut, kui kasutame targalt rohepöörde võimalusi ja panustame innovatsiooni.
  • Kiired ja turvalised transpordiühendused teede, raudtee ja lennuühenduste näol annavad hoogu juurde kõigi piirkondade arenguks.
  • Eesti rahvas on hariduse usku ja seda tuleb kinnistada kõigi kooliastmete arendamisega. Olulised teemad on piisav oma tööd armastavate õpetajate ja õppejõudude järelkasv, motiveeriv palk, eestikeelsele haridusele üleminek kogu Eestis.

Urmas Klaas

Tartu linnapea

Tõstame tulumaksuvaba miinimumi 700 euroni

Tartu linnapea Urmas Klaasi kõne Eesti Vabariigi 105. aastapäeval Eesti Rahva Muuseumis 22. veebruaril 2023

23. veebruar 2023

Vabadus tähendab õigust kahelda ja valida veetlevaim veene. Vabadus on rahutus viljade pärast, mis ei saanud valmida, ja südamevalu kergema võimaluse pärast, mis ikka jäi peale.

Loe veel