Kandideerin riigikogu valimistel, et seista Reformierakonna programmiliste seisukohtade elluviimise eest.

Pean vajalikuks nimetada kaks suurt eesmärki: eestikeelsele haridusele üleminekut alates 2024 aastast  ja Eesti kaitsevõime olulist tugevdamist.  Kui minu käest küsida, kumb eeltoodud eesmärkidest on raskemini saavutatav, siis julgen arvata, et just eestikeelse hariduse omandamisele hakatakse kõikvõimalikke takistusi otsima ja looma. Ja seda nii enne kui ka pärast 2023 a. riigikogu valimisi. Kõlab uskumatult, aga Eesti riigis pole ühest seisukohta selle rakendamise vajalikkuses. Vastupidi, Keskerakond lausa võitleb eestikeelsele haridusele ülemineku vastu ja mõni teinegi erakond räägib libekeelselt elanikkonna eri  gruppidele just seda, mis ehk „hääli toob“.  

Kuulun nende inimeste hulka, kes peab meie riigi kaitsevõime tugevdamist järgnevatel aastatel ülimalt vajalikuks. Euroopas käib ränk ja ülekohtune  sõda, mille alustas meie naaber Venemaa. Jah, tänu Reformierakonna juhile Kaja Kallasele oleme maailmas saavutanud jälle olukorra, et võime rääkida – me ei ole enam üksi! Reformierakonna juhist Kaja Kallasest on saanud maailma üks liidritest Ukraina kaitsjana, kelle sõnumitega arvestatakse. Samas, me ei tea, kaua sõda kestab  ja milliseks kujuneb kuritegeliku sõja hind. Julgen meelde tuletada meie oma lähiminevikku, mil see positsioon maailmas oli kaotatud ja meil oli kohustus elada nn vabandamise ja tordisaju ajastul. Unustada ei tohiks ka seda, et samal ajal käis reformierakonna poolt headel aegadel kogutud rahavarude laiali parseldamine ja olematuks kulutamine. Ja kui keegi väidab, et Eestis ei ole sõda, siis iga Ukraina poolt võidetud päev, koos kaotatud inimelude ja põletatud maaga, hoiab ära sõja jätkumise Eestimaa pinnal.  

Mina Ivi Eenmaa kuulun sotsiaalsesse gruppi, kes moodustavad eesti elanikkonnast  kolmandiku – pensionärid. Kahetsusväärne, kuid Jüri Ratase  valitsemisajal said kannatada just need pensionärid, kes suutsid oma heaolu nimel lisaks pensionile, veel tööd teha. Nendest märkimisväärse osa moodustasid/moodustavad meditsiinitöötajad, õpetajad, kaubandustöötajad ine. „Maksuküür“ kujunes nii räigeks, et korrapealt jäime ilma suurest hulgast võimekatest ja väljapaistvatest spetsialistidest. Reformierakonna eestvedamisel oleme suutnud osaliselt sellise ülekohtuse olukorra muuta, kuid ees seisab võitlus õiglase maksusüsteemi taastamise eest kõigile.   

Üks asi veel:  

Palusin ennast paigutada ankrunumbriks ehk viimaseks Tallinnas valimispiirkonnas nr2 (Kesklinn, Pirita ja Lasnamäe). Sellega saime võimaluse tuua nimekirja uusi võimekaid inimesi. Olen veendunud, et just selline lähenemine   annab võimaluse  näidata  valijatele, et meie, Reformierakonna esindajad oleme esinumbrist Siim Kallasest kuni viimaseni –  PARIMAD! Ja nii mitte ainult Tallinnas, vaid üle Eesti. Julgen oma senistele toetajatele meelde tuletada , et valides Reformierakonna esindaja –  saame KINDLATES KÄTES EESTI.  

Teie
Ivi Eenmaa