Risto Kaljurand
Minu kodulinnaks jääb alati Viljandi. Seda on tõeliselt uhke tunne öelda. Minu side Viljandiga ei katkenud ka siis, kui läksin õppima Tallinna Tehnikaülikooli või asutasin veiniinvesteeringute ettevõtte, mille tegevus on peamiselt Tallinnas.
Kevadel, kui valitsus vahetus, kutsus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt mind endale nõunikuks, sest tundis, et saan talle oma start-up`induse alaste kogemustega selles töös abiks olla. Nimelt olen koos äripartneritega käima lükanud unikaalse iduettevõtte LeVinum. Oma suurimaks töövõiduks ministeeriumis töötades pean kindlasti otsust toetada Cleveroni Akadeemia jätkamist Viljandis.
Usun, et väikelinna arenemiseks peab meil olema rohkem noori, kes omandavad teadmisi ja kogemusi mõnda aega ka väljaspool Viljandit, kuid leiavad endas soovi tagasi tulla ja kohusetunnet panustada kodulinna tulevikku.
Peagi tegevuse lõpetava volikogu koosseisu liikmena olen rahul, et lubatult sai valmis esimene lisaraskuste võimalusega välijõusaal ning märkimisväärselt on suurenenud ettevõtlike noorte osalemine projektikonkursil.
Volikogus otsustamisel eelistan valikuid, mis soodustavad ettevõtluskeskkonna arengut ja sellega kaasnevaid uusi investeeringuid Viljandisse, jätkusuutlikkust linnaplaneerimisel ning atraktiivse väikelinna loomist. Keskenduda tuleb investeeringutele ehk uue väärtuse loomisele, mitte sellele, kuidas paremini raha laiali jagada. Pean oluliseks tegeleda järjest enam rohelisest mõtteviisist lähtuva linnaplaneerimisega, mille fookuses oleks eelkõige jalakäijad, kergliiklusteed, jalgrattaparklad, elektriautode laadimine ja kogukonda soosiv ruumikasutus.