Evelin Lehtsaar
Erialalt finantsist, südames kogukonna patrioot
Olen sündinud 1971. aastal Raplas. Olin neljane, kui ema ja isa tegid minu jaoks väga positiivse otsuse tulla elama Hiiumaale. Põhikoolis käisin Emmastes, keskkooli lõpetasin Kärdlas. Raamatupidamise kutseoskuse sain kätte Mõdriku Põllumajandustehnikumis, ülikoolidiplom on mul Tartu Ülikooli majandusteaduskonnast ärijuhtimise erialal.
Abikaasa Meelisega, kellega juba peaaegu 33 aastat koos oleme, on meil kaks täiskasvanud tütart. Triin toimetab Pärnus, Liis on oma kodu rajanud Hiiumaale.
Olen kogu elu töötanud finantserialal, alul palgatöötajana ja viimased 13 aastat oma ettevõttes, mis pakub raamatupidamisteenuseid, finants- ja ettevõtluskonsultatsioone.
Hea numbrite lugemise oskuse olen pärinud oma vanematelt – ema Ellen tegutseb seniajani audiitorina, isa Tiit on küll juba pensionil, kuid oma nõu ja jõuga aitab nõukogu esimehena vedada Hiiumaa plastiettevõtet Dale LD. AS.
Kodune koht on mul Hiiumaal Sõruotsas Emmaste ja Viiri küla piiril Johannese talus.
Olen aktiivselt tegev kogukonna tegemistes ja näen, et kohaliku asja ajamiseks on hädavajalik ja loogiline astuda järgmine samm ning olen valmis panustama, et areneks elu nii väikestes külades üle Hiiumaa kui ka Hiiumaal tervikuna. Lõuna-Hiiumaal tunnevad tööealised inimesed puudust enesearengut ja aktiivset eluhoiakut toetavatest tegutsemisvõimalustest. Usun, et elukoha valikul ja eriti valitu juurde jäämisel on inimeste jaoks oluline elukeskkond tervikuna ning kui töökoht on olemas, muutub tähtsaks seltsitegevus, sportimis- ja harrastustegevuste kättesaadavus. Minu jaoks on südamelähedane kogukondlik tegevus – siin näen suurt arenguvõimalust ja -ruumi kogukonna ja kohaliku võimu koostöös ning see on ka oluline põhjus, miks kandideerin Hiiumaa volikogusse.
Mulle on tähtis ka valitsemise otstarbekas korraldus, mis lähtuks elanike vajadustest, mitte valitsejate mugavusest ja sealjuures on valla eelarve kui valitsemise tööriist kindlasti kohaks, kus saan oma kogemustele ja oskustele tuginedes kaasa rääkida ning sedakaudu panustada kogukonna heaolusse ja elukestvasse arengusse.