VALLAVANEMA ARUANNE 1
Vallavanemana annan järgnevate postitustega ülevaate sellest, mida on Reformierakonna juhitav koalitsioon Viimsis nelja aasta jooksul teinud. Kohe sissejuhatuseks soovin hea koostöö eest tänada volikogu ja vallavalitsuse liikmeid, vallavalitsuse ja allasutuste töötajaid ning kogukonda. Tulemusi saavutatakse meeskonnatööna!
Täna kirjutan investeeringutest. Investeeringud ja erinevad arendustegevused vajavad elluviimiseks raha. Heameel on tõdeda, et lisaks valla eelarvelistele vahenditele on viimase nelja aasta jooksul erinevate projektidega toodud valda juurde 6,95 miljonit eurot! Sellele lisandub elmisel nädalal teatavaks saanud valitsuse ettepaneku alusel 1,5 miljonit eurot jalgpalli sisehalli ehituseks.


Investeeringud
Investeeringute elluviimise eest vastutavad peamiselt vallavalitsuse kommunaal- ja ehitusosakond, Viimsi Haldus OÜ ning teised osakonnad ja asutused oma vastutusalas. Suur tänu kõigile tehtud töö eest! Lisatud nimekiri pole kindlasti täielik, aga annab siiski tehtust hea ülevaate. Näiteks on võimalik veenduda, et veevarustuse tagamiseks tehtud ja lähitulevikus tehtavad investeeringud tagavad kõigile viimsilastele kvaliteetse teenuse ja piisava veega varustatuse.

- Teed: Lubja, Pärnamäe tee, Tammepõllu ja Männi teede renoveerimine, Ravi tee, Lubja tee ja Randvere tee ristmik ja tunnel, Vehema tee, Reinu tee, Karulaugu tee, Krüsanteemi tee, Kesk tee, Mõisaranna tee, Vana-Narva mnt ja Pärnamäe tee ristmik, Aiandi tee, Randvere tee ristmiku ehitus on alanud, samuti Artiumi parkla ja Põldheina tee ehitus, Vana-Narva maanteel rekonstrueerimise hange.
- Kergliiklusteed: Leppneeme tee ja Randere tee metsastel lõikudel, Tammepõllu tee servas, Karulaugu tee ääres, Reinu tee kõrval, Vehema tee kõrval, Lageda teel käib teise lõigu ehitus, Tammneeme teel projekteerimine, Muuga tee osas maaomanikega läbirääkimised ja eeltegevused.
- Metsa-ja terviserajad: Karulaugu raja katte vahetus ja raja pikenduse projekteerimine.
- Valgustus: külade valgustuse rajamine, LED I ja LED II projektid on ellu viidud (kokku 1060 punkti), LED III projekt on alanud, selle käigus renoveeritakse 474 punkti.
- Bussipeatused: Viimsi Kool, Mõisapargi (2 tk), Karulaugu ja Viimsi keskus (2 tk) said uued ja valgustatud peatused; Viimsi mõis (2 tk), Kuremarja (2 tk), Metsakasti ja paljud teised külade peatused said ootekojad, samuti asendati enamus plekist ootekodasid klaasist ootekodadega.
- Sadamad: koostöös riigiga on renoveeritud Naissaare sadam ja algatatud on eeltöö ka Kelnase sadama ja Leppneeme sadama välja arendamise osas
- Spordirajatised: Karulaugu spordikeskus, Püünsi staadion, renoveeritud Püünsi korvpalliväljak, kunstmurukattega jalgpalliväljaku renoveerimine on alanud; Haabneeme ja Haabneeme kooli jõulinnakud.
- Haridus ja kultuuriobjektid: Artium (sarikapidu on peetud), Randvere kooli väikeklassid, Haabneeme kooli juurdeehitus, Randvere sõimerühm, Püünsi kooli juurdeehitus ja lasteaed, algamas on Randvere kooli juurdeehituse ja ujula ehitus, Prangli rahvamaja küttesüsteem.
- Vaba aeg: Lubja küla vabaajaväljak, discgolfi väljak, siseskatepark noortele.
- Päevakeskused: renoveeritud on Randvere ja Haabneeme päevakeskused.
- Mänguväljakud: Mõisapargi, Haabneeme rand, Muuga, Miiduranna, Metsakasti, Äigrumäe, Pringi, Prangli.
- AS Rannapere Pansionaat: õueala, saun, parkla asfalteerimine, tuletõkkeuksed, uhketuba, tegevusteraapia ruum, renoveeritud toad ja söögituba jpm.
- AS Viimsi Vesi: Kokku on tehtud investeeringuid 4,2 milj euro eest, sellest torustikesse üle 2,6 milj euro. 2018. aastal ehitati ja rekonstrueeriti ca 4,2 km vee- ja 3,5 km kanalisatsioonitorustikke. Suuremad objektid olid Pringi külas Rohuneeme tee II etapp (Paadist kuni Kimsi teeni, mille sisse jäi ka Mere tee). Lisaks Krüsanteemi, Vehema ja Tammepõllu tee ehitused. Metsakasti küla piirile paigaldati uus veemõõdukaev, mis annab parema ülevaate tarbimisest ja aitab kiiremini avastada lekkeid. 2019. aastal renoveeriti ca 350 m ulatuses Roosi-Aiandi tee piirkonna kanalisatsioonitorustikku ja rajati ca 1,3 km uut veetorustikku. Loodi ühendus AS Tallinna veega, et tagada vajadusel täiendava veeressursi olemasolu ja töökindlus kriisiolukorras. Selleks rajati 1,2 km veetorustikku ja rõhutõstepumpla. 2020. aastal teostati suuremad torustikega seotud investeeringud Randvere külas, kus rajati ühisveevarustus ja -kanalisatsioon piirkondades, kus seda siiani polnud. AS Viimsi Vesi kliendiks tulid kogu Hoburaua tee piirkonna elanikud (suleti oma puurkaev). Lisaks Hoburaua piirkonnale rajati vee- ja kanalisatsioonitorustikud Tammekivi ja Tiitsu tee piirkonda, kus täna puudus kanalisatsiooniga liitumise võimalus ja polnud tagatud ka tulekustutusvesi. Antud projektiga ringistati ka veetorustik, mis tagab veevõrgu suurema töökindluse. Kokku rajati Randvere külla ca 1.4 km kanalisatsioonitorustiku ja ca 1,5 km veetorustikku. 2021. aastal on suurimad projektid Hundiuru piirkonna veevarustus ja kanalisatsioon, Kapteni tee, Voldemari tee ÜVK, Aiandi tee ÜVK AS Viimsi Vesi töökoda.
- SA Rannarahva Muuseum: 3,5 km Naissaare kitsarööpmelist raudteed renoveeritud, Nurme tee hoone remont, Inva-WC, Naissaare rong, fondihoidla, Vabaõhumuuseumis elekter.
