Liis Klaar

Tallinna linnaorganisatsiooni juhatuse liige (Seeniorid)

Kristiine piirkonna juhatuse liige

Minu moto:” Väärikas vananemine!”

Olen erialalt sotsioloog, praegu pensionär, Eestis tegutsenud peamiselt heategevusega.
Sooviksin luua traditsiooni – kohtuda Tallinna eakate liikmetega kord kuus, kindlal päeval.
Minu soov on tagada meie vanemaealistele kodanikele väärikat vananemist, mis eeldab nii majanduslikku kui ka füüsilist iseseisvust
Projekt, mille tahaks ellu viia, on Seenioride Teenusmaja – kodu tegusatele vanemaealistele.

Olukorrad mis vajaks tähelepanu: On vaja sujuvamat ning turvalist ühistransporti. Kristiine ristmik tuleks ümber korraldada nii, et kesklinnast tulevate busside peatused oleksid Kristiine Keskuse vastas ,teisel pool teed, kesklinna poole minevate busside peatusest.
Haiglate peaukse ees peaks olema ühistranspordi peatus. Väheliikuvatel eakatel peaks olema võimalus tellida takso alandatud hinnaga, et sõita näiteks arsti juurde.
Pensioni järjekindel tõus ning Aktiivsuskonto, mille abil on vanemaealistel võimalik aktiivsemalt elada.
Valvearstiteenus igas linnaosas nädalalõppudel ning pärast tööpäeva lõppu.
Jalgratta- ja jalakäijateede eraldamine, et liiklemine oleks turvalisem. Rohkem pinke jalakäijate teede äärde.

Kristiine: Olen olnud Kristiine linnaosa elanik üle nelja aasta. Siin on hea elada, kuid oleks vaja rohkem kõnniteid, et turvaliselt liikuda, eriti väikeelamute piirkondades, ning pinke kergliiklusteede ääres.
Kristiines peaks olema raamatukogu koos kohviku ja lugemissaaliga, mis oleks ka kogukonna kohtumispaik. Lootus on, et neid luuakse Kullo uue keskuse juurde. Parem oleks olnud kui raamatukogu asuks tõmbekeskuse juures näiteks Kristiine keskuses.
Lumekoristamine kõnniteedelt peaks olema linnaosa ülesanne ning toimuma samaaegselt sõiduteede koristamisega.

Üldiselt: Olen lesk ja elan üksi. Sündinud olen Eestis, lapsepõlv möödus Saksamaal põgenikelaagris, ülikooli lõpetasin Stockholmis, kus abiellusin Saaremaa poisiga. Mul on kaks poega ja viis lapselast. Oleme elanud Rootsis, Šveitsis ja Kanadas. Tagasi sünnimaale saabusin 1991/92.
Olen olnud Lastehaigla Toetusfondi juhataja, Riigikogu liige ja Tallinna volikogu liige, praegu Kristiine linnaosakogu liige. Kuulun organisatsioonidesse nagu Eesti NATO Ühing, Lions, Kunstisõprade Selts ning korporatsioon Filiae Patriae.
Olen aasta naine 1998, Eesti Lionsi piirkonna esimene naiskuberner aastatel 2008/09.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt