Eve Altrov

Nõmme piirkonna juhatuse liige

Olen põline nõmmekas juba lapsepõlvest peale, minu vanavanemad olid siia kodu rajanud. Nõmme jäi minu koduks ka täiskasvanuna, siin hoiavad mind nii toredad mälestused kui ka kodused tänavad ja metsatukad. Kuna ka minu vanemad elavad siin, siis soovin kindlasti seda, et inimeste elu Nõmme piirkonnas oleks igati elamisväärne.

Olen õppinud nii Tartus kui ka Tallinnas, omandades bakalaureusekraadi majandusteaduses ja magistrikraadi haldusjuhtimises. Olles veetnud märkimisväärse osa oma elust tööd tehes, soovin panustada sellesse, et nende inimeste elukvaliteet, kes on oma karjääri lõpetanud, ei peaks kannatama. Kuna Nõmmel on palju eakaid, olen isiklikult näinud inimeste muresid, mis on tingitud raskustest omastehoolduse korralduses ja sotsiaalabi kättesaadavuses. Seetõttu soovin anda oma panuse sellesse, et nii vanemad kui ka nende lapsed saaksid selles olukorras elust võimalikult palju rõõmu tunda.

Teades seda, milline füüsiline, vaimne ja materiaalne koormus lasub lähedastel, on oluline tagada, et tänastest abistajatest ei saaks tulevikus uusi abivajajaid. Selleks on oluline arendada kogukonnateenuseid ja toetada vabatahtlike organisatsioone, viies kokku vabatahtlikud ja abivajajad. Kodu- ja isikuhooldusteenuste pakkumine pikaajalise hooldusvajadusega inimestele võimaldaks iseseisvalt kodus toime tulla ja vältida hooldekodus elamist. Koduõenduse tagamine hooldusravi vajavatele nõmmekatele on samuti olulise tähtsusega. Sotsiaal- ja tervishoiuteenuste taotlemine ja kasutamine peaks olema kättesaadav ühest kohast, et inimesed abivajaduse korral ei peaks kulutama mitut ust. Soovime ju kõik, et ka vanaduses oleks meil mugav ja väärikas elu.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt