Valdo Randpere: Tallinna paadimaks lekib

Uudis
|
28.01.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere sõnul peab Tallinn läbimõtlemata ja spekulatiivse paadimaksu kaotama.

„Linnavalitsuse poolt linneelarvesse kirjutatud 10 miljonit krooni paadimaksu tulu on täiesti põhjendamatu, sest eelarve koostajatel puudus informatsioon reaalsete maksustatavate paatide kohta,” ütles Randpere.

Randpere sõnas, et seda kinnitab Tallinna Linnavalitsuse 21. jaanuari 2009 otsuse eelnõu, mille seletuskirjast selgub, et linnavalitsus on kursis, et paadimaksu kogumine käesoleval ajal ei ole mõistlik ega prognoositav. „Järelikult oli paadimaksu kehtestamine läbimõtlemata ja spekulatiivne ning see tuleb kaotada,” lausus Randpere.

“Uue maksu kehtestamine nõuab põhjalikke analüüse ning realistlikke prognoose. Käesoleval juhul on Tallinna Linnavalitsus maksu kehtestamisega kiirustanud ning seeläbi võtnud kahetsusväärse riski maksu nö katsetada, teadmata samas, milline on tulemus,” märkis Randpere.

Ta lisas, et läbimõeldud eeltöö tegemata jätmine võib päädida olukorraga, kus maksu kehtestamine ning haldamine võib minna kallimaks saadavast tulust. „Võttes arvesse Tallinna linna majanduslikku olukorda, ei ole selline spekuleerimine põhjendatud,” hindas Randpere.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon esitab tänasel volikogu istungil vastavasisulise eelnõu, mille vastuvõtmisel tunnistatakse kehtetuks volikogu 17. detsembri 2009 määrus, millega kehtestati Tallinna linnas paadimaks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt