Reforminoored: riik ei peakski erakondade noorteorganisatsioone eraldi rahastama

Uudis
|
20.01.2010

Reformierakonna Noortekogu esimees Kalle Palling peab otsust jätta sel aastal erakondade noorteorganisatsioonid riigi lisatoetuseta õigeks ning hindab naeruväärseteks Keskerakonna noortekogu süüdistusi nagu soovitaks selle sammuga hävitada opositsioonierakondade noorteorganisatsioone.

“Kõik parlamendis esindatud erakonnad, nii koalitsiooni- kui opositsioonijõud, saavad riigieelarvest makstavat toetust ja seeläbi toetab riik ka erakondade noorteorganisatsioone,” ütles Palling.

“Erakondade noorteorganisatsioonide eraldi rahastamine riigieelarvest tähendaks erakondade riigi poolset topelt toetamist. See poleks õige,” märkis Palling.

Pallingu sõnul ei ole Reformierakonna Noortekogu riigilt lisarahastamist kunagi taotlenud ja ei kavatse seda teha ka edaspidi. “Reformierakonna Noortekogu hea käekäik ja toimimine on ikkagi Reformierakonna asi, mitte riigi mure. Nii peaks see olema ka kõigi teiste erakondade puhul,” lisas Palling.

„Ebaeetiline oleks topelt ja teiste noorteorganisatsioonide arvelt, kellel tihti muud rahastamist ei ole, seda raha ära võtta,” leidis Palling.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt