Reformierakond: Tallinna lasteaedade rahastamine tuleb tagada senises mahus

Uudis
|
30.08.2009

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon algatab neljapäevasel volikogu istungil eelnõu, millega antakse linnavalitsusele ülesanne taastada lasteaedade rahastamine 2009. aasta mahus.

„Raskel ajal peavad oma kulutused üle vaatama kõik, kuid meie jaoks on vastuvõetamatu linnavalitsuse plaan vähendada lasteaedade eelarveid lausa veerandi võrra,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Selle tulemusel on lasteaiad sunnitud koondama kasvatajaid, ei ole suutelised tasuma kommunaalarveid ega tagama elementaarsemaidki mängu – ja õppevahendeid.”

Holsmeri sõnul on 25%-ne lasteadade rahastamise vähendamine seda arusaamatum, et linnaeelarve kogumaht ei vähene järgmisel aastal samas proportsioonis. „Eelnõuga anname linnavalitsusele kaks nädalat aega taastada lasteaedade rahastamine 2009. aasta tasemel,” märkis Holsmer. „Septembri keskpaigaks on selge, kas linnavalitsus peab lasteaedu oluliseks või mitte.”

„Lasteaedade hiigelkokkuhoiu otsuse kõrval on karjuvalt ebaõiglane kulutada 100 miljonit krooni aastas uute korterite ehitamisele, 50 miljonit krooni linnavalitsuse propagandaaparaadile ja täiendavalt veel 30 miljonit krooni Tallinna TV käivitamisele,” toonitas Holsmer.

2009. aasta linnaeelarves oli lasteaedadele ette nähtud kokku 760 miljonit krooni. Kevadel vastu võetud lisaeelarvega vähendati seda summat 50 miljoni krooni võrra. Järgmiseks aastaks plaanib linnavalitsus vähendada lasteaeadele eraldatavat summat 25% võrra 560 miljoni kroonini.

Vastavasisulise käskkirja saatis Tallinna Haridusamet kõigile lasteaedadele 14. juulil.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt