Reformierakond: Tallinn priiskab rahaga

Uudis
|
28.01.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Martin Kuke sõnul riivab volikogu aseesimehele määratav palk rahva õiglustunnet.

Martin Kuke sõnul on üllatav, et Tallinn on headel aegadel saanud hakkama ilma suure palga maksmiseta volikogu aseesimehele. ”Nüüd aga, kui asjad on tõeliselt halvad ja raha ei jätku muuhulgas isegi lasteaedade ega huvialakoolide toetamiseks, leitakse järsku raha, et maksta Katrin Saksale ülikõrget palka,” lausus Kukk.

Tallinna Linnavolikogu otsusega määrati linnavolikogu aseesimehele Katrin Saksale hüvituseks 26 040 krooni kuus. Kuni 1. veebruarini 2010 oli linnavolikogu aseesimehele makstava hüvituse suuruseks kehtiva korra järgi 3000 krooni.

Kuke sõnul teeb Katrin Saksa nelja aasta palgakulu kokku ligi 2 miljonit krooni. ”See on täpselt sama summa, mis on Tallinna eelarves sel aastal ette nähtud kõigi Tallinna lasteaedade renoveerimiseks kokku. See on groteskne ja maksumaksja rahaga häbiväärne ringikäimine. Tegemist on konkurentsitult kõige paremini tasustatud sotsiaalse töökohaga,” lisas Kukk.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt