Reformierakond: raudteeohutus on Tallinnas probleem

Uudis
|
17.04.2010

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Õnne Pillaku arvates tuleks jalakäijate turvalisuse huvides Tallinna reguleerimata raudtee ülekäigukohade juurde paigaldada jalakäijaid hoiatavad heli- või valgussignaalid.

“Tallinnas on mitu raudtee ülekäigukohta, mis ei ole jalakäijatele turvalised, sest sealt kihutavad päevas korduvalt läbi kiirrongid. Probleem on selles, et Keila-Tallinn kiirrongid ei peatud igas peatuses, vaid vuhisevad sealt lihtsalt läbi. Sellised kohad on näiteks Kivimäe ja Rahumäe peatused. Enne jaama jõudmist annavad need rongid küll märguandeks vilet, kuid see ei ole piisav, et sellised ülekäigukohad oleksid jalakäijatele turvalised,” selgitas Pillak.

Pillaku sõnul ei pruugi hajameelsemad jalakäijad, eelkõige just lapsed ja eakamad kodanikud, seda vilet tähele panna. “Tihti annab rong endast märku liiga hilja ning raudteed ületav inimene ei pruugi enam jõuda reageerida,” ütles Pillak.

Pillak, kelle arvates on väga head raudtee juures olevad hoiatustahvlid, mis keelavad raudteel mängimise, on seisukohal, et Elektriraudtee võiks reguleerimata ülekäigukohtade juurde paigaldada hoiatavad heli- või valgussignaalid.

Pillaku mõtet toetab Rahumäe I Naabrivalvesektori esimees Anneli Chhabra. “Enamus ronge peatub Rahumäe jaamas ja ei tekita jalakäijatele turvariske, kuid päevas möödub jaamast ka mitu kiirrongi, mis Rahumäel ei peatu,” lausus Chhabra.

Naise sõnul tuleks hoolega kaaluda reguleeritamata ülekäigukohtade jalakäijatele turvalisemaks muutmist, sest õnnetus ei hüüa tulles. “Mõne aasta eest juhtus Rahumäe ülekäigukohal traagiline õnnetus, kui laps ei märganud rongi, mis ei peatunud jaamas, ka rongijuht ei märganud kõrge perrooni tagant välja astunud last.”

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt