Reformierakond: linnavalitsus peab vastutama lasteaedade raske olukorra eest

Uudis
|
11.03.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon esitab tänasel linnavolikogu istungil arupärimise linnapea Edgar Savisaarele, milles nõutakse abilinnapea Kaia Jäppineni ametist vabastamist.

„Me ei pea võimalikuks avalikkusele valetanud abilinnapea Jäppineni jätkamist oma ametis,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Linnavõim on korduvalt lubanud, et lasteaedade rahastamine sel aastal ei vähene.”

„Kõik Tallinna lapsed ja lapsevanemad on vähemalt ära teeninud selle, et vastava valdkonna abilinnapea oleks aus ning tegelikult ka hooliks lasteaedade olukorrast,” lisas Holsmer.

Hoolimata korduvatest lubadustest on Talllinn käesolevaks aastaks vähendanud lasteaias käiva lapse pearaha 20 016 kroonini. 2009. aastal oli see summa 23 100 krooni.

„Ühe Mustamäe lasteaia lapsevanemad said eelmisel nädalal linnalt kirja, milles öeldakse, et tänu keerulisele majanduslikule olukorrale ja ebameeldivale otsusele vähendatakse alates 1. märtsist 2010 lasteaiatöötajate töökoormust ja palka veerandi võrra. Kolmapäeviti on kasvatajatel poolik päev, muud tööpäevad jäävad nii nagu eelnevalt,” tsiteeris Holsmer kirja. „Ühe Kristiine lasteaia õpetajale tehti ettepanek vähendada alates 01.04.2010 töökoormust 0,96-ni senise 1,0 asemel.”

„Need on vaid mõned näited. Paljudes pealinna lasteaedades on õpetajate koormusi ja palku vähendatud juba eelmisel aastal,” lausus Holsmer.

Eelmisel nädalal vastas abilinnapea avalikkuses küsimusele, kas on tõene, et lasteaedade õpetajatele soovitatakse osalise tööajaga töötamist: “Oskan vastata teie küsimusele vaid järgmiselt: ei vasta tõele.”

„Tuleb välja, et see on otsene vale,” sõnas Holsmer. „Kui linnavalitsus ei ole vähendanud õpetajate tööaega, siis miks sunnitakse neid väiksema töökoormuse ja palga eest tegema sama palju tööd?”

Tänasel volikogu istungil üle antavas arupärimises soovib Reformierakonna fraktsioon linnapealt vastuseid järgmistele küsimustele: Miks ei ole Tallinna linnavalitsus hoolimata lubatust taganud lasteaedade rahastamise 2009.aasta tasemel? Millal kavatsete vabastada ametist korduvalt avalikkusele valetanud abilinnapea Kaia Jäppineni? Miks sunnitakse lasteaia juhataid vähendama lasteaedade koosseisu ja õpetajate koormust?


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt