Reformierakond: linnaosade säilimine on tallinlaste võit

Uudis
|
16.03.2010

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsioon tervitab linnavalitsuse otsust säilitada Tallinna linnaosad, märkides, et Reformierakond on endiselt seisukohal, et iga linnaosa moodustaks eraldi valimisringkonna.

„Kõigi linlaste huvides on korras ja puhtad tänavad. Niisamuti on oluline, et linnaosa hoitaks ja arendataks edasi,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Seetõttu on väga oluline linnaosade säilimine, mille eest Reformierakond kindlalt seisnud on.”

„Linnaosad on erinevad ja seetõttu ei saa Pirita probleemidele läheneda samamoodi nagu Lasnamäe omadele,” lisas Holsmer. „Kui linnaosad oleks kaotatud, siis ei oleks tagatud see, et linnavõimu juures oleks kõigi linnaosade esindajad. Oluline on ka ajalooliste linnaosade, nagu Nõmme ja Pirita, idendideedi ja eripära säilimine,” lisas Holsmer.

„Mul on hea meel, et linnavõim on Reformierakonna survel linnaosade säilimise osas aru pähe võtnud. Loodan, et varsti jõutakse ka arusaamisele, et lasteaedade rahastamine tuleb säilitada eelmise aasta tasemel nagu on seda avalikkusele korduvalt lubatud,” sõnas Holsmer.

Aasta aega tagasi kogus Reformierakond linnaosade säilitamise toetuseks üle 14 000 tallinlase allkirja. Toona algatas Keskerakonna fraktsioon eelnõu, millega sooviti kaotada Tallinna linnaosad. Muudatuse eesmärgiks oli mitte kulude kokkuhoid, vaid soov moodustada Tallinnas üks valimisringkond, millega sooviti tagada Keskerakonnale soodsam valimistulemus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt