Reformierakond ei toeta Yana Toomi kandidaatuuri abilinnapea kohale

Uudis
|
03.06.2010

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon otsustas peale täna toimunud kohtumist Yana Toomiga mitte toetada tema asumist Tallinna abilinnapea ametikohale.

„Tegemist on väga vastutusrikka valdkonnaga. Haridusameti, Kultuuriväärtuste Ameti ning Spordi-ja Noorsooameti eelarved moodustavad kokku pea neljandiku linnaeelarvest,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

„Lisaks veel hariduslik taust. On elementaarne, hariduse ja kultuuri abilinnapea peaks olema kõrgharidusega inimene. Niisamuti ei saanud me kohtumise käigus vastust, millised on põhilised küsimused, millega ta kavatseb oma töös tegelema hakata. Samuti jäi selgusetuks, kuidas kavatseb pr Toom lahendada pealinna lasteaedade probleemid,” lausus Holsmer.

Lisaks hariduse ja kultuuri teemadele on abilinnapea vastutada ka integratsiooniküsimused. „Sellest tulnevalt ei sobi abilinnapeaks inimene, kes seni on vastutanud MTÜ Inimõiguste Teabekeksuse suhtekorralduse eest. Ühingu tegevust rahastab Kremli käepikenduseks olev fond „Russkij Mir” ning selle eestivastast tegevust on korduvalt ära märgitud Kaitsepolitsei aastaraamatutes. Yana Toom on Stolitsa vahendusel korduval teinud üleskutseid ühingu projektides osaleda, ” märkis Holsmer.

Holsmer lisas, et pealinna haridus- ja integratsioonivaldkonda ei saa juhtida inimene, kes võitleb eesti keele õpetamise vastu vene koolides. See on otsene vastutegevus vene noorte integreerimisel Eesti ühiskonda.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt