Randpere: Tallinna tasuline parkimine on arusaamatu ja vaenulik

Uudis
|
18.04.2010

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere sõnul peaks tasulise parkimise süsteemi Tallinna linnas muutma mõistetavamaks ning inimsõbralikumaks.

Randpere hinnangul on Tallinna tasulise parkimise korraldus ebapraktiline ning pole inimestele arusaadav. „Selle tõestuseks on fakt, et möödunud aastal kirjutati parkimistrahve Talllinnas kokku 30 miljoni krooni eest, samal ajal kui parkimistasudest laekus 60 miljonit. Ehk siis parkimistrahvide osakaal on selgelt liiga suur, näidates seda, et tasulise parkimise korraldus Tallinnas on puudulik.”

„Tasulise parkimisala kehtestamisel peaks eesmärgiks olema liikluse sujuvamaks muutmine, mitte raha kogumine linnakassasse,” lisas Randpere.

„On mõistlik, et linna keskuses võetakse parkimise eest tasu. Samuti on arusaadav, et linnale väärtuslikus vanalinnas on parkimine piiratud ning kõrgendatud maksumääraga. Küll aga puudub vajadus eraldi südalinna tasulise parkimise tsooniks. Inimestele pole arusaadav, kust algab ja lõpeb südalinna tasuline parkimisala. Piisab kesklinna ning vanalinna määratlemisest,” märkis Randpere.

Randpere poolt linnavolikogule esitatud eelnõu sisaldab ettepanekut uue ala kehtestamiseks, kus kesklinna tasulise parkimise ala on vähendatud nii, et see ei hõlma enam hõredama liiklusega alasid nagu Kadriorg ning Veerenni tänava ümbrus.

„Samuti ei ole põhjendatud see, et rannahooajal võetakse Pirital parkimise eest tasu. Ranna olemasolu peaks olema Pirita linnaosa väärtus ja mitte kohalikele elanikele karistuseks. Sealsed elanikud maksavad linnale juba niigi kõrget maamaksu. On ebaõiglane, et nad peavad teiste linnaosade elanike tõttu oma kodu läheduses parkimise eest pool aastat maksma,” on Randpere seisukohal.

Randpere märkis, et oma kodu juures parkimine on ka kesklinnas nii omandi- kui inimvaenulik. „Ebaõiglane on nii see, et soodushinnaga tasulise parkimise aastakaarti on võimalik taotleda vaid vähemalt aasta vastavas piirkonnas elanud isikud ning vaid ühele autole, kui ka see, et verivärsked tallinlased peavad maksma vähemalt 30 korda rohkem,” lausus Randpere. „Inimesi justkui karistatakse nii auto omamise kui Tallinnasse elama asumise eest.”

Randpere tegi eelnõuga ettepaneku üle ja alla aastase sissekirjutusega elanike eristamise kaotamiseks, aastakaardi hinna alandamiseks ning ühe sooduskaardi asemel kahe sooduskaardi lubamiseks.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt