Pevkur: Tallinn käitub töötutega ebainimlikult

Uudis
|
18.02.2010

„Õnnetus jääda töötuks on valusalt puudutanud paljusid Eesti peresid – kuid töötuks olemine ei tee kellestki kehvemat inimest. Me peame austama oma töötuks jäänud kaasmaalasi nagu iseennast. Töötus on nii tõsine mure, et seda ei tohi kasutada vahendina poliitvõitluses,” toonitas sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Pevkur avaldas nördimust, et Tallinn sunnib töötuid pakase käes järjekorras seisma ja külmetama olukorras, kus Töötukassa vahendusel on pakkumisel ainuüksi Tallinnas üle 500 töökoha.

„Ka needsamad Tallinna töökohad olid osaliselt kättesaadavad läbi töötukassa, kuni need poliitilise propaganda huvides pakkumiselt ära võeti, et linna teisipäevase meediaürituse jaoks mõjusamat järjekorra-fotot saada,” ütles Pevkur. „See on nördimapanev ja ebainimlik.”

Pevkur kinnitas, et Töötukassa on jätkuvalt valmis abistama Tallinna linna ning nende tööpakkumisi vahendama, liiatigi kui Tallinn on avaldanud soovi kasutada töökohtade loomiseks riigi poolt pakutava palgatoetuse ja tööpraktika abi. „On ju meie kõigi soov, et inimesed saaksid info ühest kohast ja võimalikult lihtsalt kätte,” lausus Pevkur.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt